Vyhledávej informace s rozumem

18.12.2017 20:30

Vyhledávání informací na internetu je někdy až příliš jednoduché, napíšete do googlu co hledáte a vyskočí Vám hned spousta odkazů. Je to ovšem ta nejlepší cesta?

Koupit článek není problém

I na našem poměrně "malém" českém internetu (celosvětové porovnání) najdeme opravdu mnoho informačních webů, portálů a i youtube kanálů, kteří se snaží informovat veřejnost o novinkách a zajímavostech. Schválně píši snaží, neboť někteří to dělají způsobem, který není úplně podle korektnosti. 

Ono koupit si tzv. PR článek, dnes není nijak velký problém a spousta informačních webů na tomto prodeji vydělává i velmi pěkné peníze. Bohužel tím zpravodajstí ztrácí svojí největší výsadu, objektivnost a pravdivost. Na internetu se pohybuje velké množství komerčních článků, o kterých to ani nevíte, ale jsou sepsány na objednávku. Mají za cíl poškodit a veřejně poukazovat na nedokonalosti, chyby a ovlivňovat tak velké množství čtenářů. Zaměřují se na produkty, služby a nebo i na politické i jiné osobnosti, ovšem pouze z jednoho pohledu, toho negativního.

Více webů = více jiných informací

Proto je nejlepší ověřovat důležité informace z více zdrojů, třeba i zahraničních. Dezinformační "politika" některých velkých deníků je naprosto neuvěřitelná a trochu se bojím kam až to může zajít. Nebudu jmenovat žádná média, ale tyhle FAKE NEWS jak řekla americký prezident Donald Trump, jsou nejen na internetu, ale i v tištěných denících, časopisech a televizích. Je opravdu důležité nenaletět na první zprávu co vidíte nebo slyšíte a pokud Vás to téma opravdu zajímá, dohledejte si další informace a třeba zjistíte, že to není tak jak se někde píše.
 
Pravda je jen jedna, ale může mít více podob. Bez faktů a důkazů, nevěřte všemu co čtete. Řiďme se tedy naším slavným mottem "Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí"
 
Jaký máte názor? Napište nám!

 

Zpět

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek:

© 2018 Všechna práva vyhrazena. Zákaz kopírování a šíření bez povolení.

Vytvořeno službou Webnode