ZABIJÁCI ve společnosti

21.01.2015 17:27

V dnešní společnosti je naprosto normální konzumace alkoholu nebo tabáku. Ovšem i cigarety a alkohol jsou drogy. Společensky tolerované, ale také zdraví velice škodlivé. 

Nepochopitelnost kouření!

Nejsem znalec cigaret, ale tuším, že krabička stojí něco kolem 75 Kč. Ten kdo vykouří krabičku za den, si zadělává na velké zdravotní problémy. V řeči čísel utratí kuřák, který kouří krabičku denně cca. 525 Kč za týden, za měsíc pak 2 250 Kč, což může být již značná finanční ztráta, pro lidi s menším mzdovým příjmem. Částky jsme počítali za cenu 75 Kč za krabičku.

V současnosti se velice výrazně mluví o úplném zákazu kouření v hospodách a restauracích. Tento krok nebude mít velký dopad na to, aby lidé přestali kouřit, ovšem nejspíš jim to ušetří nějakou tu cigaretku. Nekuřáci jistě jásají, nebudou se domů vracet s kouřem v plicích a nebudou páchnout kouřem z cigaret.

Kouření je neuvěřitelná věc, přijde mi nepochopitelné, proč se lidé sami pomaličku zabíjejí. Studie dnes jasně prokázaly co cigarety dokážou, lídé to nerespektují a kouří dál, jedna z jejich největších životních chyb.

Opíjet se NENÍ řešení!

Druhým společenským zabijákem je alkohol. Nejklasičtější je pivo. Půllitr zlatavého moku stojí v rozmezí od 19-24 Kč. Můžeme se pouze orientačně pokusit spočítat, kolik člověk utratí za alkohol. Závislý člověk na alkoholu pije každý den, budeme počítat 10 piv za týden, při ceně 22 Kč za jedno nám vychází 220 Kč. To ovšem není ani průměr, ale spíše taková ta nejspodnější hranice závislého člověka. Za měsíc nám vychází 880 Kč. 

Pití alkoholu je stejně jako kouření celosvětový problém, tyto "měkké drogy" způsobují různě zdravotní obtíže. Pravidelní konzumenti si výrazně snižují délku života, ale ani tento fakt je nedokáže přesvědčit přestat, nebo alespoň omezit pití a kouření. Spousta lidí řeší alkoholem své problémy a starosti, to je ovšem nevyřeší, nýbrž jen odloží na později. Opít se není řešení!

Na závěr jeden příklad: Pravidelný a závislý konzument alkoholu a cigaret, utratí kolem 3 000 Kč měsíčně, což vychází na 36 000 Kč za rok. Jde pouze o orientační cenu, ale i tak to je masakr!!! 

Zkuste se zamyslet jak často a kolik toho vypijete a vykouříte Vy???

Vše velice hezky popisuje následující dokument, stojí za to si udělat chvíli čas a podívat se.

Více zde:

www.pro-studium.cz/dokumenty/alkohol-a-tabak-jedy-na-prodej/

Napsal: Josef Pajer

Zpět

Diskusní téma: ZABIJÁCI ve společnosti

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek:

© 2018 Všechna práva vyhrazena. Zákaz kopírování a šíření bez povolení.

Vytvořeno službou Webnode