Šaty, sako, kravata a šup na parket!

21.01.2015 22:38

Maturitní ples, radostná událost před již méně radostnou maturitní zkouškou. 

Tato společenská akce, na které se sejdou všichni příbuzní, rodiče, partneři, partnerky a také kamarádi maturantů, jenž společně oslavují do ranních hodin, je příjemnou součástí každého studenta čtvrtého ročníku. Konzumace alkoholu nebere konce, stejně tak jako dovádění na parketu. Rodiče opráší své staré dovednosti společenských tanců a vyráží se svými potomky na taneční parket, kde prožijí večer plný hrdosti a pýchy na své dcery a syny, kteří již vyrostli do dospělosti.

Maturitní plesy mají velmi dlouhou tradici, při nich se maturanti ošerpují, připijí si s učiteli a třeba i zatancují. Pro většinu je tento zážitek jediná příjemná školní událost ve čvrtém ročníku. Po plese čeká na maturanty již jen učení a příprava na své maturitní obory.

Připravili jsme pro Vás rozhovor s jednou z organizátorek maturitního plesu SOŠ Ledeč nad Sázavou, se slečnou Martou Lhoťanovou, studentkou čvrtého ročníku.

 

Pořádáte 35. maturitní ples, jaký podle Vás bude?

Překvapující a veselý s dobrou atmosférou. Je to jen jednou za život a podle toho do toho jdeme. (smích)

Plánujete nějaké významné půlnoční překvapení?

To se neříká, ale máte se na co těšit. Rozhodně to není nudný stereotyp z nutnosti.

Jak je to s dopravou na Váš ples? Je zajištěna? Popřípadě jak?

Je zajištěň svoz z Ledče a ze Zruče. My maturanti a pomocníci tam jedeme šílet už od čtyř.

Jak moc se podle Vás podílí škola na přípravě plesu?

Samozřejmě hodně, bez podpory školy by to nešlo. Škola nám pomáhá se zařizováním, propagací, podporuje nás v nápadech a myslím, že si to užívá stejně jako my.

Co byste vzkázala těm co jsou ještě na pochybách a nejsou plně rozhodnuti se zúčastnit?

Nikoho nenutíme, ale rádi uvidíme a přivítáme každého parťáka, co se přijde pobavit a "nalejt". Ples jsme připravili s humorem a bude to vidět. Jsme společenská třída a jsme pro každou srandu, tak si přijďte s námi užít večer. Naši kluci jsou hezouni a my holky jsme kočky, tak co víc si přát?

Děkuji za Váš čas, za celý tým PRO-Studium, přejeme krásný ples plný skvělých prožitků a k maturitní zkoušce mnoho štěstí a úspěchu.

Já děkuji, moc si toho vážím. Mějte se hezky.

 

Plakát plesu:

Napsal: Josef Pajer

Zpět

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek:

© 2018 Všechna práva vyhrazena. Zákaz kopírování a šíření bez povolení.

Vytvořeno službou Webnode