Samoživitelky na pokraji chudoby!?

13.05.2019 15:08

Být svobodnou matkou je samo o sobě velmi těžké, mnohem těžší to však je, když žena nemá potřebné zázemí v rodině a musí být na vše prakticky sama a může se dostat až na pokraj naprosté chudoby.

Babičky a dědečkové, naši rodiče nám většinou pomáhají jak mohou a tak je to i u matek samoživitelek, které vychovávají svoje dítě sami. Pomohou matkám finančně, pohlídají dítě nebo pomůžou jinak, ovšem některé maminky takové štěstí nemají. Být matkou malého dítěte je samo o sobě jistě dost stresující záležitost, pokud k tomu otec ještě neposílá alimenty, je to pro matky téměř likvidační a musejí se obracet na nejrůznější neziskové organizace s pomocí. 

V případě úmrtí otce je to jiné, dítě má právo na sirotčí důchod, který mamimce v těžké životní situaci výrazně pomůže. Existují studie, které říkají, že za jedno dítě dají rodiče až 1,5 milionu korun až do jeho dospělosti. V té ceně je zahrnuto prakticky vše co by dítě mohlo potřebovat i přes koníčky až po základní výživu. A to je už pořádná řádka peněz, která se z jedné mzdy dává dohromady těžko.

Pomohlo by, aby stát lépe vymáhal neplacení alimentů, což je beze sporu velký problém, který trápí velkou část matek samoživitelek. Mateřská se sice nejspíše bude zvedat v dalších letech, ovšem vůbec není jisté jakým způsobem. Proto jsou podle našeho názoru, velmi potřebné organizace, které těmto maminkám pomáhají, aby z toho kraje chudoby neudělali krok až na dno.

Co si myslíte vy? Znáte nějakou samoživitelku? Jak vnímáte neplacení alimentů? Napište nám!

Zpět

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek:

© 2018 Všechna práva vyhrazena. Zákaz kopírování a šíření bez povolení.

Vytvořeno službou Webnode