Povolební "čaj o páté" s Andrejem Babišem

23.10.2017 18:00

Volby máme úspěšně za námi, úspěšně pro voliče, ale pro některé strany úspěšné rozhodně nejsou. Do poslanecné sněmovny se dostalo 9 stran a hnutí. S náskokem vyhrálo hnutí Ano v čele s marketingovou kampaní Marka Prchala a předsedou Andrejem Babišem, ostatní politické strany již výrazně ztráceli. Za zmínku jistě stojí řící, že nová uskupení v podobě pirátů a SPD, vlétli do sněmovny jako uragán a "urvali" si pro sebe více jak 10% voličů. Tradiční strany v podobě čssd, komunistů a top09 výrazně propadly a voliči jim dali jasný signál, že něco dělají špatně. Jediná ODS si vedla překvapivě dobře a skončila dokonce jako druhá nejsilnější strana. Zde se s největší pravděpodobností dostavil tzv. syndrom EET, neboli nespokojenost živnostníků a podnikatelů s politikou předchozí vlády a zavedení tohoto zákona. Do sněmovny se dostali také starostové a nezávislí, kteří zdá se byli trochu v ústraní větších stran a získali voliče z části ze všech větších politických uskupení a také lidovci. Jak ale budou vypadat povolební vyjednávání s šéfem hnutí ANO ?

Na pomyslný "čaj o páté", neboli povolební vyjednávání se v současných hodinách a dnech sejdou zástupci stran, s vítězem voleb a začne velmi těžká debata a spolupráce, v podobě jednání o uzavření případné koalice. 

Je tu ale jeden menší problém. Některé strany již dopředu avizovaly, že do vlády nechtějí jít s obviněnými politiky z ANO. Jmenovitě s Andrejem Babišem a Jaroslavem Faltýnkem. 

Vyjednávací pozice vítězného hnutí zřejmě není až tak dobrá jak by se na první pohled zdálo. Jen čas a debaty ukážou, kdo se skutečně nechá nalákat na "čaj s koblihou" a uzavře koaliční smlouvu s hnutím ANO.

Napište nám svůj názor. Kdo bude vládnout po volbách? Co myslíte?

Zpět

Kontaktujte nás

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek:

© 2018 Všechna práva vyhrazena. Zákaz kopírování a šíření bez povolení.

Vytvořeno službou Webnode