Politické okénko: Předvolební sliby chyby

17.07.2017 22:15

Divíte se co je to za hodného pána co chodí po festivalech a mladým potenciálním voličům kupuje panáky a pití? 

To není ježíšek, děda mráz ani santa claus, nýbrž slovenský "Jánošík" pan AB, se svým předvolebním kolotočem. Tenhle kolotoč Vás sveze jízdou předvolebních slibů a polopravd. Pan AB není výjimkou, naše politická scéna začíná ožívat a více se "zajímat" o potřeby občanů. Důvod je jediný a to podzimní volby 2017.

Tenhle článek je trochu mimo naše dosavadní studentské dění, ale myslím si, že je potřeba toto téma trochu zmínit a ukázat pár předvolebních slibů, na které si dát pozor.

Starostové a lidovci se nejdříve spojili, aby se potom zase rozpadli. Je vidět, že kluci pevně drží své zásady a nedělají ukvapená rozhodnutí. Zároveň lidovci zastávájí špatný názor na EET, ale přitom byli jeden z poslaneckých klubů, který ho tenkrát schválil a to všemi svými poslanci. Předvolební sliby chyby číslo jedna.

Ale nebudu zůstávat jen u lidovců, oni sami si pod sebou řežou tu pomyslnou větev svými výroky a činy. Podívejme se na dnes asi nejsilnější stranu ANNO. Kdopak tady chce bojovat proti byrokracii a stejně jako Harry Potter, mávnout hůlkou a zrušit nesmyslné papírování? Ano je to právě ANNO s panem AB, ale počkejme, proč za ty čtyři roky co jsou ve vládě s tou byrokracií nic neudělali? Nejsou to snad jen další předvolební sliby chyby? 

Nebudu se v článku zmiňovat o dalších a dalších předvolebních slibech a stranách, podobné chyby dělají všechny strany a můžete je snadno dohledat, chci tím jen poukázat to, jak hrozně komicky tyhle tvrzení od všech politických stran znějí. Mají prostředky, mají možnosti a mají i moc ve vládě, nekteří větší a někteří menší, ale nic pro to nedělají. Neskočmě opět na špek těmto politickým stranám a zkusme podpořit něco nového, něco svěžího, férového s dobrým programem, kdo doopravdy drží své slovo.

Já popluji k volbám jako občan co se zajímá o dění ve svém státě, neskočím už na bezcílné sliby chyby.

Jaký je Váš názor? Napište nám.

 

 

„Každý slib je na nejlepší cestě k tomu být falešný.“

Jean Paul Sartre

 

Zpět

Kontaktujte nás

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek:

© 2018 Všechna práva vyhrazena. Zákaz kopírování a šíření bez povolení.

Vytvořeno službou Webnode