Nový školní rok, ale staré školství!

02.09.2018 16:47

Sice nám zítra začíná nový školní rok a děti i studenti se chystají po prázdninách na své výpravy do školy, pěšky, autobusem nebo třeba autem, ale přináší školní rok pro děti opravdu něco nového?

Kdo nás čte delší dobu tak jistě ví, že nejsem zrovna zastánci českého školství a nebojíme se ho kritizovat, jelikož se nám zdá zastaralé a nevyhovující pro dnešní dobu. Změna nenastane ani letošní rok. České školy stále učí dle starých osnov a modernizace škol také pokulhává. V době technického rozvoje a rozvoje informačních technologií se obecně ve školství mluví o zákazech mobilních telefonů a méně technických oborů. Což je cesta špatným směrem vzhledem k tomu, že už dnes české děti v některých oborech, podotýkám v některých oborech, zaostávají za dětmi z jiných zemí evropské unie. 

Podle současné vlády by měli učitelé dostat přidáno, nejspíše od roku 2019, můžeme jen doufat, že budou peníze i na lepší rozvoj moderních technologií na školách a hlavně modernější učitelské osnovy přizpůsobující se době, ve které žijeme. Ona taková menší revoluce ve školství není vůbec špatný nápad. Měli bychom se přestat dívat do minulosti a posunout se do světa 21. století. S každou generací, přichází i nové inovace a trendy, vyjímkou není ani školství, které se u nás bohužel zaseklo v letech minulých.

Jaký názor máte vy? Napište nám!

Zpět

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek:

© 2018 Všechna práva vyhrazena. Zákaz kopírování a šíření bez povolení.

Vytvořeno službou Webnode