Nový pohled na výuku!

19.01.2015 23:22

Nedávno sem narazil na internetu na jeden velmi povedený článek o dnešním vždělávání. 

Autor tam narazil na jednu, podle mě dost závažnou myšlenku. Doslova tam zmínil to, že učitelům vyhovuje dosavadní systém výuky, díky tomu, že prakticky nemusí mít žádnou další zodpovědnost a vymlouvají se na to, že podle tabulek a norem vlastně ani jinak učit děti nemůžou.
 
Nikoho nikdy nebude bavit sedět ve škole 6 hodin a jen bezhlavě opisovat z tabule něco, co vůbec nechápe a díky tomu, že se nudí vlastně ani nechce pochopit a nemá zájem. Tuto skutečnost učité také zdárně propagují, říkají, že studenti nemají zájem se něco učit, ANO nemají, ale proč???
 
Přístup k výuce je u nás podle mého názoru na špatné úrovni. Stejně tak jako technologie se vyvíjejí i styl výuky se vyvíjí a jde neustále dopředu, ale my tu bohužel učíme podle starých zásad a špatných představách o formě vyučování na školách.
 
Narážet na to, že my se to taky museli naučit je dnes naprosto nepřípustné a není to cesta do budoucna. Neříkám, aby se žáci a studenti neučili, ale jde o to jak se to budou učit, jakým stylem. 
 
Samozřejmě i zde najdeme výjimky, především u mladších učitelů/učitelek, kteří chtějí opravdu naučit, né jen odsedět hodinu a ještě mít špatnou náladu, že tam vůbec musí sedět.
 
Svět jde neustále dopředu a on na nás nepočká a nezastaví se jen kvůli tomu, abysme u nás mohli učit tak jako před 20-ti lety.
 
Zkuste o tom popřemýšlet, nedalo by se něco udělat jinak?
 
Zde odkaz na již zmíněný článek: blog.ihned.cz/c3-63371920-06b000_d-63371920-06b000_d-63371920-za-skolni-lavici-trinact-let-natvrdo
 
Napsal: Josef Pajer

Zpět

Diskusní téma: Nový pohled na výuku!

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek:

© 2018 Všechna práva vyhrazena. Zákaz kopírování a šíření bez povolení.

Vytvořeno službou Webnode