Nepovolené webové stránky?

08.10.2015 23:21

Zpráva o cenzuře a vypracování zakázaných webových stránek, které budou blokovány. Vidíte dobře, taková situace možná nastane i ve "vyspělé společnosti" jménem Česká Republika. 

Ministerstvo financí připravuje seznam některých "hazardních webů", které by měli být zablokovány. Pan ministr uvádí důvody jako ochrana spotřebitele a zničení patologického hráčství, ale proč tedy půjde jen o weby, které v ČR neplatí daně? Česká pirátská strana se snažila s ministrem jednat, ale tvrdě narazila. Celý článek můžete nalézt zde.

Opravdu mi nepřijde normální cenzurovat webové stránky, je to jako krok zpět do minulosti. Závislost na hraní výherních automatů nebo podobných zařízení je bezpochyby velmi závažné téma, ale není řešení zakázat několik webů a přitom v každém druhém městě nechat v hospodách automaty a podobné žrouty času a peněz a ještě k tomu tento krok prezentovat jako vymýcení hráčství. To mi přijde přinejmenším úsměvné. :)

Nalijme si čistého vína, myslím si, že panu ministrovi jde především o výběr daní. Tyto webové portály každoročně vygenerují ohromné sumy peněz, ze kterých státní kasa nemá ani korunu. Weby totiž platí své podnikatelské daně v jiných zemích evropské unie. Svým způsobem jsou tedy v česku zakázané, ale legislativa evropské unie je povoluje a zákony EU jsou nadřazené zákonům dané země. Tudíž zákony ČR nesmí být v rozporu s evropskou legislativou.

Nechci se zde pouštět do právních záležitostí, jen chci tímto článkem poukázat na nesmyslnost a absurditu, která se na české uživatele internetu chystá. Škoda, že v televizním "zpravodajství" se o této problematice cenzury téměř nemluví.

Už ticho nebo zakážou i nás :D

Bedlivě sleduji dění kolem tohoto zákona a nyní budu ještě o dost více. Nenechme si alespoň vzít svobodu internetu, když skutečná svoboda již visí na vlásku.

 

Zpět

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek:

© 2018 Všechna práva vyhrazena. Zákaz kopírování a šíření bez povolení.

Vytvořeno službou Webnode