Maturita 2015: Rozporuplný didaktický test...

07.05.2015 15:47

Pro většinu maturantů je to nehorázný a těžký výmysl, co nemá s češtinou nic společného, pro druhé je to zase v celku jednoduchý test logického uvažování, který schvalují a přijde jim více než přiměřený. Která skupina má, ale pravdu?

Nespokojení maturanti, dokonce vydali petici za snížení hodnotících kritérií. Z 50 možných bodů, musí mít k úspěšnému absolvování testu 22 (44%). Vadí jim převážně jiné formulování, než na který byli připravováni, dále také některé nevyhovující slova v textu nebo také časová náročnost. Na test je vyhrazeno maximálně 60 minut.

Maturanti byli za své chování s peticí tvrdě kritizování od veřejnosti. Ta se domnívá, že test není nikterak těžký a je i časově naprosto v pořádku, zároveň jedním dechem dodávají, aby se maturanti radši něco naučili, než aby nadávali na jednoduchý test, který musí splnit jen na 44%. 

Maturitu v česku v posledních letech, doslova zasáhla bouře, každou chvílí se upravuje a zkouší se na studentech, jak by asi měla vypadat, což rozhodně není nijak šťastným řešením Cermatu. Nadruhou stranu, nyní se testy snaží, aby maturanti užívali především logické řešení problémů, což do budoucna v trochu lepších a ustálenějších postupech než dnes, shledávám velmi dobrým.

Co vy? Maturovali jste letos? Napište nám!!! 

Napsal: Josef Pajer, DiS.

Zpět

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek:

© 2018 Všechna práva vyhrazena. Zákaz kopírování a šíření bez povolení.

Vytvořeno službou Webnode