Jste za počítačem v bezpečí? Co vám hrozí?

21.03.2019 12:16

Moderní svět nám přináší nejen nové technologie, vynálezy, možnosti, aplikace, programy a hromadu dalších velmi užitečných věcí, ale také na nás číhá celá řada nebezpečí. Povíme si o několika internetových nebezpečí moderní doby.

 
1) Kyberšikana
 
Velmi závažná věc, která se přihodí většinou mladším a dospívajícím lidem. Děti jsou mnohem citlivější na okolní vlivy a případná kyberšikana je i díky velkému množství nových technologií, stále větším problémem. Nejsou za to ovšem zodpovědné právě nové technologie, ale úbytek sociálních aspektů a výchova rodičů, ale i učitelů. O těchto problémech se musí neustále mluvit a snažit se jim předcházet, což se bohužel moc často neděje.
 
2) Internetové podvody
 
Na internetu je dnes také velmi běžná celá řada podvodů jak vylákat z lidí jejich těžce vydělané peníze. Může se jednat o podvodné internetové stránky, emailový spam, podvodné eshopy, fiktivní inzeráty, nebezpečné aplikace a mnoho dalšího.
Podvodníci stále zkoušejí nové a nové věci jak "obrat" důvěřivé uživatele. Pochybné stránky si ověřujte třeba v diskuzích na sociálních sítích s ostatními nebo v diskuzních fórech a čtěte recenze ostatních uživatelů. Pouze relevantní recenze, jelikož i některé recenze mohou být bohužel na objednávku. 
 
3) Fake news
 
Falešné zprávy a články se vinou sociálních sítí neuvěřitelně rozšířily a zaplavují často český, ale i zahraniční internet. Není to sice přímo ohrožení vaší osoby nebo vašich financí, ale je to neméně důležité a prakticky to může ohrozit vaše vnímání a zdravý rozum a úsudek, proto to zde zmiňujeme. Snažte se ověřovat si informace u více zdrojů, nevěřte falešným účtům na sociálních sítích a používejte zdravý selský rozum a přemýšlejte o těch věcech. Zmanipulovat se dá člověk dneska na internetu rychleji než dopije svojí kávu.
 

Zpět

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek:

© 2018 Všechna práva vyhrazena. Zákaz kopírování a šíření bez povolení.

Vytvořeno službou Webnode