Jak ušetřit a zacházet s penězi? To vám poradí odborník Karel Macalík

11.09.2018 14:37

Chcete přinést do rodinného rozpočtu peníze navíc, ale přitom se nedostat do finančních problémů? Dlužíte a nevíte kudy kam? Oslovili jsme experta na finance pana Karla Macalíka a přinášíme vám s ním exkluzivní rozhovor.

Zdravím, jak se máte Karle?

Dobrý den, mám se skvěle. Žiji život takový jaký chci. Když je zapotřebí mohu si udělat volno pro rodinu kdykoliv a můžeme vyrazit např.: na výlet. Tohle jsem si vždy přál.  

Jaká je přesně vaše práce? Jak jste se k ní dostal?

Dělám finančního poradce, ale tuhle práci beru úplně jinak. Pomáhám totiž lidem plnit jejich sny. Pomáhám jim ušetřit peníze a z ušetřených prostředků zajistit to, co chtějí. V roce 2006, když jsem se v 18 letech vyučil kuchařem jsem šel pomáhat otci a učil se z jeho zkušeností a hned mě to chytlo. Když v roce 2009 zemřel, byl jsem ve svých jednadvaceti letech postaven před těžký úkol: zabezpečit celou rodinu, a to jako její nejmladší člen. Tehdy jsem vydělával cca. 20.000 Kč měsíčně, ale výdaje dvou rodin (povinné platby) byly 60.000 Kč, tzn. – 40.000 Kč měsíčně. Musel jsem rychle jednat, abych sebe a rodinu nedostal do problémů. 

Zlom přišel v listopadu 2009, kdy jsem absolvoval v Luhačovicích dvoudenní seminář Roberta Stuchlíka, autora knihy Tým snů, a 2 hodiny jsme věnovali filmu Tajemství (The Secret). Uvědomil jsem si, že vše je možné, pokud chci a vytrvám a tehdy jsem si na 100 Kč bankovku napsal 100.000 Kč měsíčně, jak to udělal pan Jack Canfield s jedním dolarem právě ve filmu Tajemství. Dlouho žádný nápad nepřicházel, až snad za měsíc mě napadla myšlenka pomáhat klientům tím, že jim ušetřím a z ušetřených prostředků zabezpečím něco, co potřebují, a přitom pomohu i sobě. Ono je totiž velmi důležité v našem oboru, aby platila rovnice WIN vs. WIN.

A právě tehdy v roce 2009 jsem vymyslel možnosti, jak by klienti mohli ušetřit a z ušetřených prostředků pokrýt svá přání nebo se k nim alespoň více přiblížit. Získal jsem tak i klienty, kteří neměli ani korunu měsíčně na svá přání, a přesto jsem jim dokázal pomoci, tím jsem pomohl i rodině a od toho okamžiku jsem věděl, že to zvládnu.

Tehdy jsem založil weby www.karelmacalik.cz a www.svobodnefinance.cz, abych klientům mohl představit možnosti úspor.

Pro koho jsou tedy vaše služby určeny?

Pro všechny lidi, kteří chtějí ušetřit peníze na účtech, na hypotéce, na autě, na pojištění, majetku, na mobilu atd.

Co si myslíte o finanční gramotnosti? Měla by se více vyučovat na školách?

Finanční gramotnost je pro všechny velmi důležitá. Potřebujete vědět jak porozumět financím a správně s nimi zacházet v různých životních situacích. A právě ve školách by se měla finanční gramotnost povinně vyučovat, aby děti a studenti měli větší představu o financích a neudělali chyby v pozdějších letech.

Co vám práce přináší, kromě finanční odměny? Naplňuje vás to?

Pomoct lidem je to, co jsem chtěl vždy dělat a když díky Vám lidé bydlí a pak Vám zavolají a děkují, že se to povedlo, tak to mě nejvíce potěší nebo když se stane zdravotní komplikace a lidem Vaše zabezpečení pomůže překonat tyto trable. Finanční odměna už je pak jen třešničkou na dortu.

Kde všude vás mohou lidé kontaktovat?

Lidé mě najdou na mé osobní stránce www.karelmacalik.cz a www.svobodnefinance.cz. Taky učím Finanční gramotnost na Facebooku nebo na Youtube. Mohou mi napsat email na karelmacalik@karelmacalik.cz nebo zavolat na tel. číslo 721 709 262.

Chtěl byste něco vzkázat našim čtenářům? Třeba nějakou radu na závěr?

Vzdělávejte se a zajímejte se o finance. Bez peněz tento život žít nejde a pokud chcete někde ušetřit a z ušetřených prostředků zajistit něco pěkného, tak mě kontaktujte a já Vám rád pomohu.

Děkuji za rozhovor, ať se vám daří.

Rádo se stalo. I já děkuji.

 

 

Zpět

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek:

© 2018 Všechna práva vyhrazena. Zákaz kopírování a šíření bez povolení.

Vytvořeno službou Webnode