Jak se nejlevněji najíst, pro studentský život

08.01.2016 17:00

Jste student a máte hluboko do kapsy? Nebo jen chcete ušetřit kde se dá? Tento článek Vám ukáže, že se opravdu dá najíst i v dnešní době velmi levně.

 

Začněme hezky od začátku, od snídaně.

 

Snídaně: Drůbeží paštika s červenou paprikou (131g) a dva rohlíky(84g).

 

Paštika nás v obchodě stojí 6,5 Kč a dva rohlíky 3 Kč. Zapijeme vodou z vodovodu. Snídaně tedy za rovných 9,5 Kč a to jde.

 

Pokračuji dopolední svačinou, která by měla být nedílnou součástí každého dne.

 

Dopolední svačina: Dvě jablka (270g).

 

Jablka sem nakoupit v „akci“, takže byla dost levná, jen 4 Kč. Dále jdu najít něco k obědu.

 

Oběd: čínské nudle beef (60g).

 

Oběd není nic moc, ale jde mi o to nakoupit co nejlevněji a to se mi daří, nudle stojí jen 3,9 Kč a už mi zbývá jen pár věcí.

 

Odpolední svačina: cherri rajčátka oválná (250g).

 

K odpolední stravě by většinou měla patřit zelenina, i já se držím tohoto pravidla a po chvíli nacházím opět v „akci“ malé cherri rajčátka za 9,9 Kč celá vanička s 250g, ostatní zelenina tak levná není takže moje volba je jasná.

 

Večeře: čínské nudle chicken (60g)

 

Večeře opět u nudlích, nedá se nic dělat tento výrobek je zdaleka nejlevnější, chuť není tak špatná a společně s 350 ml vody, nudle také zasytí. Opět koupeno za 3,9 kč.

 

Pokud sečteme celkovou cenu i s DPH, dostaneme se na částku 31,20 Kč, což je číslo, které sem opravdu nedoufal. Za pár kaček máme jídlo na celý den, ano není to nic moc, ale najíme se.

V kalorických hodnotách přijmeme přesně 1 293 kcal. To je ovšem málo, proto doporučuji přidat k odpolední svačině ještě jednu stejnou paštiku a dva rohlíky, to nám zvýší cenu na cca 40 Kč. A kalorie přidá téměř na 2 tisíce, což je dobrý kalorický příjem, ale závisí na vaší váze apod…

 

Teď trochu teorie: Kdybychom každý den jedli tyto jídla, utratili bychom za rok 14 600 kč (počítáme s obsahem kalorií 2 tisíce a jídlem na den za 40 Kč), což vychází za měsíc na 1 216 Kč.

 

Níže v přiložených fotografiích vidíte přímo součásti celodenního jídla i s přiloženou účtenkou.

 

Za kolik jíte Vy? Napište nám Vaše názory do komentářů, budeme rádi.

Zpět

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek:

© 2018 Všechna práva vyhrazena. Zákaz kopírování a šíření bez povolení.

Vytvořeno službou Webnode