Najděte svojí zdravou cestu s Marií Hajdíkovou

14.08.2018 12:57

Říká se, že čistota je půl zdraví, ale u správné stravování to platí dvojnásob. Nepravidelný příjem potravy a špatné stravovací návyky, můžou vést k něpříjemným zdravotním komplikacím. Přečtěte si náš rozhovor s Marií Hajdíkovou, věčně usměvavou výživovou poradkyní, která vám nejen poradí se správnou stravou, ale i pozitivně naladí a motivuje.

Zdravím, jak se máte Marie?

Ahoj, mám se skvěle, ale vím že to může být ještě lepší.

Jste výživová poradkyně, jak jste se k této práci dostala?

K této práci sem se dostala trochu oklikou, studovala jsem zdravotní školu a vždy mne zdravá výživa velmi bavila. elikož jsem hodně empatický člověk a vždy jsem chtěla pomáhat lidem tak i přesto mě práce ve zdravotnictví nikterak neoslovila, hledala jsem jinou cestu, která mne bude naplňovat a pomůžu lidem kolem sebe, nejen svou pozitivitou do života, ale také něčím více. Jsem duchovně založený člověk, proto mne práce zdravotní sestry více vyčerpávala. Nikdy jsem neměla postavu, kterou bych si představovala a jedla víceméně nezdravě. Když jsem otěhotněla s prvním synem přibrala jsem z původních 60 kg na 97 a tam asi začal ten největší zlom, chtěla jsem být vzorem pro mé dítě do budoucna, ale také se cítit lépe a zdravěji, proto jsem začala studovat zdravou výživu z knih a posléze i internetových minikurzů. Základem mi vždy byla a bude zdravotní škola, která mě naučila spoustu věcí o fungování lidského těla a je to pro mne naprostý základ, ale abych se vrátila k mému příběhu a moc Vás nenudila, tak jsem svou váhu skrz zdravou stravu a běžný pohyb snížila na 58 kg, poprvé jsem se cítila opravdu skvěle! Poté jsem otěhotněla podruhé a opět nabrala 39 kg, konečná váha sice nebyla tak vysoká, ale opět jsem se cítila velice špatně, ať už zdravotně, tak i duševně. Nastal další zlom. Začala jsem zdravou výživu studovat ještě více do hloubky. Začali mne oslovovat známí i přátelé, viděli můj progres na sociálních sítích, když už jsem svou váhu redukovala úspěšně podruhé. Postupně mne začali žádat o to jak na to a já jsem začala sestavovat jídelníčky právě jim, svým známým a poté i na doporučení. Viděli má jídla na stránkách, které jsem založila, právě pro tuto činnost, ale jestě jsem netušila, že bude mít takový zájem. Dávám tam co mě naplňuje teď vlastně nejvíc, proměny mých klientek, mé jídla a občas i to co dělám běžně. Vaření je moje vášeň a jídlo miluji, vždy mě bavilo si jídla zdobit a hezky chystat. Vidím v jídle více než pouze suroviny. Každou z nich totiž vnímám tak, že má svůj vlastní příběh a tak se s nimi snažím i zacházet a dávat jim svou duši.

Pro koho jsou vaše služby primárně určeny? Pro muže i ženy? Pro dospělé i děti?

Jsou určeny naprosto pro všechny lidičky co chtějí zdravě žít i jíst. Mnou sestavené jídla mohou jak děti, tak i dospělí, proto sestavuji jídelníčky na míru, snažím se o svých klientech zjistit co nejvíce informací, aby jim nový životní styl vyhovoval, chutnal a byl pro ně zábavný.

 

Jedná se o kompletní poradenství? (výživa i cvičení)

 

Ne, nejedná. Sama se považuji za člověka, kterého cvičení jako takové příliš nenadchlo. Trávit čas v posilovně nebo hodiny někde cvičit, nikdy nebylo pro mě. Proto ke svým jídelníčkům doporučuji běžný svižný pohyb ve formě procházek, kola, bruslí apod. Samozřejmě čím více úsilí člověk vynaloží tím rychlejší a lepší výsledky uvidí. Je to přímá úměra, nicméně je to opravdu z 90% o stravě, když se chce, ale člověk vypracovat a mít svaly, ráda doporučuji i cvičení.

 

Co vám osobně tahle práce přináší? Baví vás to?

 

Baví je malé slovo pro to co dělám. Tato práce mne naplňuje ze všech stran. Začnu od sebe, díky zdravé stravě se cítím skvěle, mám svých vysněných 53 kg a duševně mi to více než prospívá. Děti jí stejné jídla jako já a proto věřím, že mají do budoucna dobrý základ. Každičký den co tuto práci dělám mi píše spousta klientů, kteří ve mne vložili svou důvěru a svým způsobem i život do mých rukou, za což jsem neskutečně vděčná a moc si toho vážím. Dokazují mi mou skromnou myšlenku, že zdravá strava mění životy nejen navenek a uvnitř člověka, ale také jeho okolí a rodiny. A to je pro mě nejvíc, snad největší hodnotou v mé práci je další spokojený človíček, který mi napíše: " opravdu to funguje". Za celou dobu což je asi rok co to dělám, mi nepřišla jedna negativní zkušenost, za což jsem neskutečně ráda, nicméně neusínám na vavřínech a snažím se svou práci neustále vylepšovat a učit se novým věcem.

 

Kde vás lidé mohou kontaktovat, domluvit si konzultaci atd...?

 

Lidé mě nejvíce kontaktují přes zprávy na facebooku, na profilu Marie Hajdíková, k nalezení jsem přes facebook skupinu: Zdravě s Májou, ale nebráním se ani konzultaci přes telefon 734 572 032 nebo email: mariehajdikova2@gmail.com. Možnost objednat si konzultaci mají také na mých webových stránkách: www.fit-s-majou.webnode.cz

 

Chtěla byste něco vzkázat lidem, kteří se bojí změny a neví si rady jak začít?

 

Určitě bych jim vzkázala, že vše začíná myšlenkou. Pokud je naše myšlenka dost silná a má pevnou motivaci, dokáže cokoliv. Stačí ji jen zalévat a krmit. Pokud Chcete být zdraví fyzicky i duševně nestačí jen představa, ale musíte tomu jít naproti. Věřte že jídlo může být zábava a bude to tak. Naslouchejte více svému tělu a pochopíte co potřebuje.

 

Děkuji za rozhovor, ať se vám daří.

 

Také moc děkuji za rozhovor, bylo mi potěšením. Je důležité zamýšlet se nad tím co děláme a jak to děláme. Věřím, že právě tyto kroky nás posouvají dál.

 

A jak jste na tom vy? Napište nám!

 

Zpět

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek:

© 2018 Všechna práva vyhrazena. Zákaz kopírování a šíření bez povolení.

Vytvořeno službou Webnode