Filmy, filmy a zase filmy. Ptáte se kde?

05.02.2015 14:31

Pokud máte studijní volno nebo dovolenou a chcete navštívit jednu velkou společenskou událost, navštivte filmový festival Berlinale, který právě dnes začíná.

 

Letošní 65. ročník přinese přes 400 filmů a více jak tisíc filmových projekcí ze 72 zemí. Festival potrvá až do 15. února a předpokládá se návštěvnost přes půl milionu fanoušků.

 

Hlavní metropole Německa v těchto dnech přivítá i celou škálu známých osobností, kteří se projdou po červeném koberci. Pány jistě potěší návštěva hereček Natalie Portman nebo Cate Blanchett. Ženy se zase mohou těšit například na herce Christian Bale.

 

Hlavním tahákem letošního ročníku je film Nadie quiere la noche, v překladu Nikdo nechce moc.

 

Filmy jsou zde rozděleny do dvou kategorií, soutěžní a nesoutěžní. Soutěží se jak již tradičně o zlatého medvěda a stříbrné medvědy. Českou stopou v soutěžní části je koprodukční projekt rumunského filmu Aferim.

 

Pokud se chystáte do německé metropole na nějaký ten film, připravte si také plnou peněženku. V době festivalu nemají hotely a restaurace zrovna nejnižší ceny. Ovšem zážitek z možnosti vidět své filmové idoly a zhlédnout plno filmových novinek v nejlepších sálech Německa je k nezaplacení.

 

Co vy chodíte rádi do kina? Napište nám!

 

Napsal: Josef Pajer

Zpět

Diskusní téma: Chodíte rádi do kina?

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek:

© 2018 Všechna práva vyhrazena. Zákaz kopírování a šíření bez povolení.

Vytvořeno službou Webnode