FattyPillow vs. YouTube kdo je v právu?

02.07.2018 20:00

Audiovizuální platforma YouTube se v celku nedávno rozhodla zpřísnit svoje pravidla ohledně vkládání videí uživatelů na jejich web. Podle vyjádření médií, i samotného YouTubu, je to díky tomu, že chtějí vyjít vstříc velkým firmám, které přes tuto nejnavštěvovanější sociální síť na světě, inzerují své reklamy. 

Což je podle mého názoru naprosto logický a pochopitelný krok. Je to celé byznys a YouTube má v celku dobře sepsané podmínky a pravidla, takže si v podstatě může dělat co chce. Každý kdo začíná natáčet na tuto platformu, tak musí počítat s tím, že pokud se google(YouTube) rozhodne změnit podmínky, může i blokovat videa a vydávat tzv. strike. A to i zpětně. 

Zpětné kontroly videí dávají také smysl, jelikož YouTube vystupuje jako jednotný celek a i videa staré několik let, mohou být třeba to první co nový uživatelé uvidí. Nedávalo by smysl, kdyby nové podmínky platili jen na nově nahrané videa, to je přece logicky blbost. To co člověk řekne, natočí a publikuje dále je na jeho zodpovědnosti. V minulosti jsme tu měli i youtubery, kteří díky svým názorům ve videích měli problémy, třeba se soudy nebo s dalšími organizacemi.

Někdo píše o tom, že se omezuje svoboda slova, že chtějí některé youtubery umlčet apod. To je dost silné tvrzení, které je totálně mimo, jelikož YouTube není státní firma, ani zpravodajský web, televizní stanice, nic z toho. Je to webová stránka, která slouží ZDARMA k publikování videí od lidí z celého světa. A ruku na srdce, proč tam youtubeři točí videa? Primárně kvůli zisku z reklam a získání popularity, v obouch případech toho zrovna fatty získal díky youtube fakt hodně. Pokud jde youtuberům primárně o diváky, mohou si snadno založit vlastní web a přidávat tam videa mimo YouTube, ale z toho už by nebyli takové reklamy, že?

Na závěr chci říct, že nemám nic proti fattymu, ale také naprosto chápu postoj YouTubu a pokud fatty všechny videa má stažené a může je znova publikovat a ještě k tomu říká, že mu jde hlavně o diváky, tak není nic jednoduššího než opravdu založit web a dát si tam své videa, které mu už nikdo nikdy nesmaže.

zdroj obrázku: www.drbomat.cz

Co myslíte vy? Napište nám!

Zpět

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek:

© 2018 Všechna práva vyhrazena. Zákaz kopírování a šíření bez povolení.

Vytvořeno službou Webnode