EET? Je to zlo nebo dobrá věc?

02.12.2016 05:06

Elektronická evidence tržeb (EET) vešla v částečné platnosti již prvního prosince tohoto roku. Přinese nám, ale slibované peníze do státní poklady a je vlastně ku prospěchu či nikoliv? 

Pokusíme se na tento "problém" podívat z obouch stran pohledu. Jednak ze stran zákazníků, tak ze strany podnikatelů. 

Spoustu podnikatelů na tento krok pana ministra financí Babiše reaguje velmi rozhořčeně. Argumentují tím, že budou muset zdražit, že je to pro ně investice, která je finančně náročná, někteří dokonce vyhrožují, že svoje provozovny uzavřou. Další, ale tento krok ministra berou tak jak je a až na drobné komplikace si nestěžují ba naopak. Jsou zde i tací, kteří elektronické pokladny již měli zavedeny a nyní pro ně nepřichází žádná změna. Provozovny kde pokladny již běží delší dobu si nemají na co stěžovat, jejich prodeje jsou přesné, přehledné a zákazníci se vracejí a jsou spokojeni. Kde je tedy problém?

Nejlevnější pokladní tiskárny stojí kolem 3 tisíc korun, ty nejdražší pak kolem 30 tisíc korun. K tomu samozřejmě náklady na wifi síť, dejme tomu 1 ticí korun jednorázově a zhruba 500 Kč měsíčně za provoz. Nejmenší jednorázové náklady vyjdou tak na cca 4 400 Kč. Pokud podnikatel nemůže vynaložit jednorázově těchto pár tisíc korun, tak podle mě nemá právo podnikat. Pokud podnikám a živí mě to, musím tyto peníze jednorázově ušetřit. Těch cca 500 na provoz sítě je náklad, ale není to rozhodně důvod zdražovat o koruny ba dokonce desítky korun.

Koneckonců je to vlastně zlo, protože to zase zaplatí všechno koncový zákazník, ale na druhou stranu peníze se dají vydělat i jinak než zdražováním, například různými akcemi, lákadly apod..

Můj názor a krátké shrnutí na závěr? 

EET nemá špatnou myšlenku, jen to provedení je trochu horší, ale to, že vaše oblíbená hospůdka zdražuje není tak úplně vina ministerstva, ale i samotných majitelů provozoven. Ta investice není taková, aby se za každou cenu museli zvedat ceny.

Jaký máte názor Vy? Napište nám!

Zpět

Kontaktujte nás

Máte dobrý nápad na článek? Chcete na něco významného upozornit? Napište nám!

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek:

© 2018 Všechna práva vyhrazena. Zákaz kopírování a šíření bez povolení.

Vytvořeno službou Webnode