Kolik vás stojí vzdělání?

12.10.2018 14:15

Čím dál více se objevují jedinci nebo firmy, které začínají podnikat v doučování studentů nebo žáků. Je to jakýsi odraz českého školství?

Online kurzy, přednášky, workshopy, doučování formy mimoškolního vzdělávání nabývají na síle a i když některé informace jsou zcela dostupné zdarma, za jiné si zase dost připlatíte. Byznys v doučování studentů středních škol, vysokých škol a dokonce i žáků základních škol je rok od roku větší. Ukazuje to kvalitu českého školství? Nebo je to dnešní dobou a modernizací, kdy má téměř každý chytrý telefon, který mu najde potřebné informace přes internet?

Moderní technologie nám zcela jistě usnadňují spousty věcí, ale stále je a měl by být největší tlak na učitele, kteří mají povinnost naučit studenty a děti vše potřebné bez toho, aby žáci museli vyhledávat další formy vzdělání. To, že je české školství v úpadku jsme se už bavili v předchozích článcích, ovšem pomalu se dočkáváme doby, kdy se vzdělávání dostává více mimo školy a vzdělávací agentury zkrátka chytají a lákají nové klienty do svých řad. 

Takové mimoškolní vzdělávání je často velkým zásahem do rodiného rozpočtu. Když žáci látku nepochopí a učitelé se jim dostatečně nevěnují, tak pro rodiče těchto dětí nezbývá nic jiného než jim zaplatit doučování. Formy doučování byli i dříve, ale né v takovém množství jako dnes. Jde o to, že soukromý sektor, vydělávající na vzdělávání ostatních nezaspal dobu jako české školství a vzdělávací agentury často nabízejí nové a moderní formy výuky, které jsou pro děti v dnešní době přijatelnější a snáze předměty pochopí. Nemůžeme říci, že naše školy nejdou vpřed v pokroku, to jdou a snaží se, ale je to strašně pomalu a pokud prostě učitelé sami nebudou chtít se posunout a začít dělat věci trochu jinak a moderněji, tak se stejně rychle nic nezmění.

Jaký máte názor vy? Chodíte na doučování? Nebo platíte doučování pro vaše děti?

Zpět

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek:

© 2018 Všechna práva vyhrazena. Zákaz kopírování a šíření bez povolení.

Vytvořeno službou Webnode