RIO je tu! Co ale ten DOPING?

11.08.2016 08:01

Největší sportovní událost letošního roku. Letní olympijské hry v Riu 2016 jsou opět v hlavní roli světových médií a také fanoušků z celého světa, jak ale tento sportovní "svátek" vnímá veřejnost?

Je bezpochyby jasné, že olympijské hry jsou vždy tou nějvětší sportovní událostí, tradice her sahá hluboko do minulosti a asi každý sportovec touží být, alespoň jednou v životě součástí této "show". Bojovat, nevzdát se a získat čest sebe samého i svého národa, to by měl být ten hlavní cíl všech zůčastněných, ale opak je někdy pravdou.

Hodně probírané téma je samozřejmě doping. Lidé jsou nepoučitelní a někdy se ve snaze získat nějakou výhodu nad ostatními, uchýlí také k této činnosti. Bohužel často jsou podporovány i svými trenéry nebo i celým sportovním svazem. Je to velký nešvar, který je hodně vidět například v cyklistice, ale i v jiných neméně známých sportovních odvětví. Myšlenka sportu jako takového dostává tvrdé rány a slova fair play se již skloňují velmi málo.

Podaří se doping zcela odstarnit?

Určitě nepodaří, ta touha některých lidí o to být lepší než ostatní je velmi silná a ani strach z dopingových kontrol nebo případné zakázání činnosti neodradí natolik, aby někteří jedinci nedopovali. Zakázané látky se neustále vyvíjejí a budou vyvíjet. Ve světovém sportu se točí obrovské množství peněz a zřejmě i proto se do těchto podvodů zapojují i trenéři a celé realizační týmy, které v některých případech, své závodníky kryjí a nebo i podporují v podvádění. Sportovci nepodvádí jen sebe, ale hlavně i svojí zemi, která je vždy hrdá na úspěchy a případné neúspěchy omluví, ale doping a podvod si lidé budou pamatovat navždy.

Připravujeme rozhovory s některými českými sportovci, kteří dokázali, že i bez dopingu se lze dostat na vrchol a splnit si svůj sen.

Napište nám svůj komentář co si o tomto tématu myslíte vy nebo nás podpořte sdílením na Facebooku.

Josef Pajer, DiS.

 

Zpět

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek:

© 2018 Všechna práva vyhrazena. Zákaz kopírování a šíření bez povolení.

Vytvořeno službou Webnode