Co dělat v létě? Co třeba Tenis

06.07.2015 14:02

Sportování ve všech jeho formách, patří k létu stejně tak jako třeba voda a opalování. Jaký jsou, ale ty nejlepší a nejzábavnější sporty na prázdniny nebo dovolenou? Tenis je jeden z nejoblíbenějších letních sportů, hraje se na rekreacích, v kempech, na víceúčelových hřištích a plno je v létě i v tenisových klubech. Běhání, údery do míčku a plno zábavy s přáteli, po zápasech pivčo nebo limča, takhle to vypadá na spoustě míst u nás. Z průzkumů jasně vychází tenis jako jeden z nejvíce hraných sportů o prázdninách na tuzemských dovolených. 

Popularitu si tenis získal v těchto letech, především díky českým tenistům a jejich celé řady úspěchů. Spousta dětí a mládeže v posledních letech vstupuje do tenisových škol, i díky velmi "nakažlivé" zábavě tohoto sportu. Mládež má díky naším reprezentantům znamenité vzory a "hrdiny" ve své tenisové kariéře. Petra Kvitová, Tomáš Berdych, Radek Štěpánek nebo třeba Lucie Šafářová, to je jen několik nejlepších českých tenistů, kteří motivují další mladé naděje.

Tenis je nejen velmi silový a kondiční sport, který na té nejvyšší úrovni dokáží hrát jen někteří hráči a hráčky světa, ale také velmi zajímavě hodnocený sport z finančního hlediska. Vrcholový tenista si může za svojí kariéru vydělat opravdu velmi slušné peníze, které se mnohým můžou jen zdát v těch nejdivočejších snech. Na okruhu je spoustu menších i větších turnajů, které jsou štědře dotovány. Mezi ty největší patří momentálně hraný turnaj ve Wimbledonu.

Ať už hrajete tenis doma s přáteli u piva nebo jste třeba profesionální tenista, jde především o skvělý sport, který baví a pro mnohé je to srdeční záležitost a nemohou bez něj být. Tenisová láska je téměř stejně silná jako ta lidská.

A jak jste na tom Vy? Máte taky rádi tenis? Nebo ho přímo milujete?

Zpět

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek:

© 2018 Všechna práva vyhrazena. Zákaz kopírování a šíření bez povolení.

Vytvořeno službou Webnode