Chcete práci? Bez známých to nejde!

26.01.2015 20:55

V dnešní době je velmi obtížné najít kvalitní a stabilní zaměstnání. I když nás úřady stále více utvrzují v tom, že práce je hodně, je velmi těžké se do nějaké dostat. Ptáte se proč?

 

V mnoha případech existuje jistý „moderní“ trend výběrových řízení. Jde vlastně o to, že je již předem známo, který účastník výběrového řízení vyhraje. Jedná se o tzv. „protekci“.

 

Možná jste už i Vy slyšeli od lidí, že v dnešní době to bez známých nejde někam se dostat. Bohužel ve většině případů, tomu opravdu tak je. Můžete projít všechny kola výběrového řízení a všechny pohovory či zkoušky, ale i tak se před vás někdo dostane, někdo protekční.

 

Nemažme si zbytečně med kolem pusy a nebojme se promluvit o tomto trendu. Protekční upřednostňování jednotlivých zájemců může být prvním krokem k uplácení a nebo případné korupci. O těchto praktikách se lidé velice často vůbec nedozvědí a možná i proto se o tom jen mluví, ale nikdy nic neudělá.

 

Český národ tuto problematiku přehlíží, všichni o tom vědí, že se něco takového děje, ale nechávají to být a často to dopadá tak, že si řeknou když měl protekci tamten, tak můžu i já.

 

Žádal někdo z Vás o nějakou pracovní pozici u které již předem věděl, že z nějakého důvodu neuspěje?

 

Proč tomu tak asi bylo, že?

 

 

Napsal: Josef Pajer

Zpět

Diskusní téma: Chcete práci? Bez známých to nejde!

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek:

© 2018 Všechna práva vyhrazena. Zákaz kopírování a šíření bez povolení.

Vytvořeno službou Webnode