CERMAT a jeho "tajné" příjmací testy na střední školy

17.04.2017 13:57

V nedávné době proběhlo v médiích, že žáci devátých tříd základních škol, skládali příjmací testy na střední školy s maturitou. Testy nejsou závazné a měli by sloužit jen k tomu, aby k nim školy přihlédli. Žádný minimální koeficient není prozatím stanoven. 

Jak moc jsou testy těžké? A jaké testy dostanou žáci v náhradním termínu? 

O tom, jak moc jsou či nejsou těžké si budete moci udělat obrázek sami, v příloze totiž přikládáme uniklé zadání testů. CERMAT asi totiž nebere v úvahu to, že pokud dáte testy mezi žáky, nikdo nemůže zaručit zda si je někdo neofotí, neopíše nebo podobně.

Žáci v náhradním termínu, by měli podle vedení společnosti, psát stejné testy. Ano, ty samé, které je možno již dnes stáhnout na internetu. Takže tyto "tajné" testy již nejsou tolik tajné jak si CERMAT stále myslí.

K problematice příjmání žáků na střední školy se jistě ještě zmíním v některém dalším článku, nicméně celorepublikově je menší počet žáků, než v minulých letech. Není tedy vyloučeno, že ředitelé středních škol budou brát i nadále všechny žáky bezohledu na výsledky těchto testů, které znamenají jen další miliony ze státního rozpočtu a vlastně k ničemu. 

Napište nám svůj názor.

Zde najdete ke stažení             Matematiku           Český jazyk a literaturu

Zpět

Kontaktujte nás

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek:

© 2018 Všechna práva vyhrazena. Zákaz kopírování a šíření bez povolení.

Vytvořeno službou Webnode