CENZURA INTERNETU přichází...

19.05.2016 13:42

Možná jste již i Vy slyšeli o novém loterijním zákoně, co ale opravdu přinese?

 

Loterijní zákon má za úkol mimo jiné i zakázat některé webové stránky poskytující "hazard", který není v České Republice zdaněn. Na veřejnosti se tento zákon tváří tak, že zabrání daňovým únikům z tohoto nelegálního hazardu. Ovšem tento zákon zcela jistě zklikviduje některé menší postytovatele připojejí k internetu a zcela nepochybně ho i zdraží, nemluvě o tom, že bude cenzurovat některé stránky. 

Internet by měl být svobodné médium a nikdo by neměl NIKDY cenzurovat stránky jiných evropských podnikatelů. Pokud vládě vadí, že zde neplatí daně mohou vytvořit jiný zákon, který bude lépe propracovaný, ale nemůžeme přece zakázat internetové stránky, ovšem ani zákaz těchto některých webů není zcela jednoduchý. 

Menší a střední poskytovatelé internetu by museli vynaložit obrovské investice na přístroje a provoz, aby mohli vyhovět alespoň z části tomu, aby některé weby blokovali. To je prostě fakt a páni poslanci si jistě toto ani neuvědomují. Tím pádem zánik některých společností a živnostníků povede zcela jistě ke zdražení internetu a možná i k horší kvalitě.

Toto sem si nevycucal z prstu, stačí si přečíst rozhovory některých odborníků a techniků v oblasti internetového připojení.

Ale nejhorší je podle mě určitě ta možnost cenzury. Protože pak si jednoho dne může někdo z moci pánů říci, když to prošlo tady tak to půjde i jinde a za chvíli nás může čekat skutečná doba temna a úpadku. Veřejnoprávní televize a rádoby zpravodajství na tuto možnost nikdy upozorňovat nebude, proto to musíme udělat my sami lidé a kdo ještě v dnešní době věří televizi je podle mého názoru dost naivní. Skutečné informace hledejte u obyčejných lidí na internetu, dokud to ještě jde!!!

Zpět

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek:

© 2018 Všechna práva vyhrazena. Zákaz kopírování a šíření bez povolení.

Vytvořeno službou Webnode