Blíží se prázdniny, budete je ale mít?

27.04.2018 22:41

Konec školního roku se nezadržitelně blíží, stejně jako léto, které o sobě dává v posledních dnech hodně najevo. Otázkou je zda studenti budou opravdu mít prázdniny nebo je budou trávit spíš pracovně?

Studentský život je jedno z nejlepších období v životě, mladí lidí si užívají večírky, párty, venkovní akce s přáteli, cestování, no zkrátka všechny zábavné aktivity, které mohou. Vše ovšem stojí peníze a studenti mají většinou velmi hluboko do kapsy. Ano rodiče jim něco přispějí, ale v dnešní době neustálého zdražování a růstu energií se stává, že i rodiče mají často hluboko do kapsy. Proto často rodičů žene svoje potomky do letních brigád, aby aspoň částečně pokryli své náklady.

Neseď pořád u toho počítače!

Není brigáda jako brigáda, starší lidé mají představu brigáda někdy trochu staromódní. Jejich předtava je, že jejich dospívající dítě bude někde na poli sbírat plodiny, házet lopatou, pracovat ve výkopu, prodávat někde v obchodě apod.. Ovšem v dnešní době se dá provozovat brigáda i online, právě přes počítač. Rodiče to většinou nechápou a své děti v tom nepodporují, ale ruku na srdce, dnes je spousta dospívajících nadějných teenegerů, kteří si dokážou přes informační technologie přivydělat nějaké peníze. Mezi mladými je dost programátorů, kteří opravdu tvoří kvalitní obsahy, spouta grafiků a grafiček, kteří tvoří opravdu pěkné loga, grafické návrhy apod. Stále více mladých lidí začíná s youtubem, kde někteří točí zajímavá videa se sledovaností, za některými je i dost velký kus práce se střihem a celkově konceptem videa. To vše je příslibem do dalších dnů moderních technologií, což bohužel většina rodičů nechápe. 

Pokud jste student, rozhodně se nebojte a zkoušejte co vás baví, nenechte se odradit a když třeba neuspějete v nějakém oboru, nepropadejte panice, i neúspěch vám přinese mnoho zkušeností do dalšího života a další práce. Pro rodiče mám jen jednu zprávu. Podporujte své děti, držte při nich a věřte jim. A když neuspějí, nevadí, uspějí zase v něčem jiném, každý má na něco talent a je třeba zkoušet a rozvíjet dokud to jde.

Jak je to u vás doma? Napište nám svůj názor!

Zpět

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek:

© 2018 Všechna práva vyhrazena. Zákaz kopírování a šíření bez povolení.

Vytvořeno službou Webnode