6 písmen, ze kterých mají studenti noční můry: CERMAT

28.05.2018 18:04

Studujete střední a říkáte si, jsem dokonale připraveni na maturitu? Omyl, CERMAT nároky za rok stejně zase změní. A navíc v roce 2020 vás čeká povinná matematika.

Změny každý rok

CERMAT za poslední roky několikrát změnil formy maturit, co se týče slohových prací, více obtížností a někdy trochu nepochopitelné a dokonce chybné zadání úloh. V dřívějších dobách, kdy ještě nebyla státní maturita, studenti od prvního ročníku věděli na co se mají připravit a co se naučit. Každoroční změny rozhodně neprospívají a jsou pouze ukázkou toho, jak CERMAT funguje. Neříkám, že státní maturita je špatná, ale jde tu o formu té maturity, která by se neměla měnit tak často jako ponožky. Je to vůči studentům nefér a někdy ani sami učitelé nevědí, co mají učit a jak připravovat svoje maturitní třídy. 

Matika a zase matika, ale proč?

Od roku 2020 se plánuje, že maturita z matematiky bude povinná. Je to samozřejmě naprostá blbost. Každý student je trochu jiný a něčím výjmečný. Někteří během studií zjistí, že jsou velmi nadaní na cizí jazyky, někteří jsou zase velmi dobří v literatuře a komunikaci, další zase vynikají v oné matematice, ale celostátně profilovat děti a nutit je do předmětu, který nesouvisí s jejich zařezením do české společnosti tolik jako třeba maturita z českého jazyka, která určitě musí být vždy povinná, je podle mého názoru blbost. Ano, nebojím se to říci otevřeně, jelikož na matematické úlohy a celkově na matematiku není většina dětí nadaná, i celková výuka matematiky v českých základních školách, není na dobré úrovni a studentům často chybí i některé základy, proto je pro ně velmi stresující až frustrující, že bude matematika povinný maturitní předmět v roce 2020. 

Povinná jen čeština, zbytek je na studentech

Český jazyk, jakožto jedna z našich hlavních dovedností, vzdělaného českého člověka je určitě jednoznačně na nejvyšší úrovni vzdělanosti. Čestina musí být povinná o tom není sporu, ale ostatní předměty by si měli studenti sami vybrat, dle svého nadání a zájmu. Matematika, anglický jazyk, německý jazky atd.. To jsou dovednosti, na které je třeba pohlížet indivuduálně a tyto znalosti prohlubovat pouze u dětí, kteří na ně mají nadání. Tím nechci říci, že když někdo bude maturovat z anglického jazyka, že by neměl umět matematiku. Matematika je stejně důležitá, jako jiné předměty. 

Když něco povinně tak anglický jazyk

Jako mnohem více důležitý předmět ve vzdělávání je podle mého názoru anglický jazyk než matematika. Je to mezinárodní jazyk, kterým se domluvíte prakticky ve většině zemích, ale nejde jen o komunikaci. Anglický jazyk naleznete v programech, technologiích, na internetu, v médiích atd.. Pro českou společnost je dobrá znalost anglického jazyka důležitejší než matematiky, otevírá tak cestu do světa a dalším možnostem, práce, cestování, zábavy atd...

Jaký je Váš názor? Napište nám!

Zpět

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek:

© 2018 Všechna práva vyhrazena. Zákaz kopírování a šíření bez povolení.

Vytvořeno službou Webnode